2012. augusztus 18., szombat

Németország - Argentína 1:3 (Amistoso)

A meccs nem nagyon jelenthet kiindulási alapot, mert a 90 perc legnagyobb részében Argentína emberelőnyben játszott, de akkor is pár dolog szemet szúrt. A támadók és a hátsó sorok közt méretes szakadék tátong. Egyrészt tudásbeli hiányosság is van néhány játékosnál, másrészt pedig nincs, aki összekapcsolja normálisan a csapatrészeket. Hogy csak egy példát mondjak, még 10 emberrel is veszélyesebben játszott Németország, mint Argentína. Az Albiceleste támadói a világon a legjobbak, ha mögéjük egy pár fokkal elfogadhatóbb és értelmesebb emberek kerülnek - kivétel erősíti a szabályt - akkor megnézném, hogy melyik csapat képes megfogni őket.
A kezdőben egy dolgon lepődtem meg, Sosa játszott Agüero pedig a padon ült. Sosa csere embernek kiváló, de semmi több, bár nagy tétben mernék rá fogadni, hogy azért volt így, mert szeptemberben az első vb selejtezőt ki kell hagynia Kunnak a sárga lapjai miatt és biztos majd Sosa fog játszani helyén, de! Lavezzit is be lehetne simán állítani, mivel Gonza tud a szélen is játszani, de hát Sabella tudja. Romero dicséretet érdemel, mert volt nem egy nagy védése. A helyén volt, amikor kellett.  Zabaleta örömömre szolgál, hogy megtanult beadni. Messi viszont...az első félidőt konkrétul átaludta. Kapott a válogatott egy büntetőt és kihagyta. Régen erőből vágta be, most már kivár és inkább gondolkozik. A stílusa egyre jobban hasonlít Ronaldoéra....kíváncsi lennék, hogy ehhez a nagy barcások mit szólnak....Az 1-1 párharcokat is túlságosan erőltette, sokszor bele is bukott. Hiába a gól, ez nem az ő estéje volt. A 2 madridistával viszont meg vagyok elégedve :) Di María hatalmas bombagólt lőtt, nagyon beindult a srác...Madridban is várhatunk majd tőle tűzijátékot. Gonza pedig szintén jól játszott, csak a gól hiányzott. Szegényből tiszta hadirokkant lett az első negyedóra végére, ám mégis végigjátszotta a meccset és kiosztott egy gólpasszt. Folytatás szeptemberben, Paraguay ellen a VB-selejtezőn....